Ayni damda Urganch davlat pedagogika instituti tomonidan "Ta'limda turkiy xalqlar milliy mentalitetini mustahkamlashning dolzarb masalalari" mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy anjuman bo'lib o'tmoqda.
Konferensiyada Xorazm viloyati hokimi o'rinbosarlari Sanatbek Salayev va Nigora Qutlimuratova, UrDPI rektori Feruza Madraximova, xorijiy mamlakatlardan 10 ga yaqin xorijlik olimlar offline, 20 ga yaqin xorijlik olimlar online ishtirok etmoqdalar. Shuningdek, respublikamizning nufuzli OTMlaridan ham olimlar o'z ma'ruzalari bilan ishtirok etmoqdalar. Bundan tashqari kafedramiz mudiri dotsent A. Atajanova va G. Eshchanovalar o'z nutqlari bilan qatnashmoqdalar.

At the moment, the Urganch State Pedagogical Institute is holding an international scientific-practical conference on the topic "Actual issues of strengthening the national mentality of the Turkic peoples in education".
Deputy governors of Khorezm region Sanatbek Salayev and Nigora Qutlimuratova, rector of UrDPI Feruza Madrakhimova, about 10 foreign scientists from foreign countries offline and about 20 foreign scientists are participating in the conference. Also, scientists from the prestigious universities of our republic are participating with their lectures.