"HECH KIM MEHR VA E'TIBORDAN CHETDA QOLMAYDI!"
Joriy yilning 2-dekabr kuni  "Xalqaro nogironlarni himoya qilish kuni" munosabati bilan Urganch shahridagi alohida ta'lim ehtiyojlari bo‘lgan zaif eshituvchi bolalar uchun ixtisoslashtirilgan 32-sonli maktab-internatida "HECH KIM MEHR VA E'TIBORDAN CHETDA QOLMAYDI!" shiori ostida o‘tkazilgan Ochiq eshiklar kunida Urganch davlat pedagogika instituti "O‘zbek va rus tili adabiyoti" kafedrasi o‘qituvchilari G.Xalmatova va M.Ismagilovalar qatnashdilar.
Tadbir davomida maktab-internatning iqtidorli  o‘quvchilari tomonidan she'rlar, kuy va qo'shiqlar ijro qilindi.
Tadbir yakunida maktab-internatning bir guruh o‘quvchilariga UrDPI "O‘zbek va rus tili adabiyoti" kafedrasi tomonidan tashkil qilingan sovg‘alar taqdim qilindi.

«НИКТО НЕ ОСТАНЕТСЯ БЕЗ ВНИМАНИЯ И ДОБРОТЫ!»
2 декабря этого  года, по случаю Международного дня защиты инвалидов, в специализированной школе-интернате №32 для слабослышащих детей города Ургенча прошел день открытых дверей  под девизом «НИКТО НЕ ОСТАНЕТСЯ БЕЗ  ВНИМАНИЯ И ДОБРОТЫ!», в которой приняли участие преподаватели кафедры «Узбекская и русский язык литература» Ургенчского государственного педагогического института Г. Халматова и М. Исмагилова.
В ходе мероприятия талантливые воспитанники школы-интерната исполнили стихи, мелодии и песни. В завершение мероприятия группе воспитанников школы-интерната были вручены подарки, от имени кафедры «Узбекский и русский язык литература» УрГПИ. Мероприятие прошло в веселой атмосфере.