URDPI KENGASHINING NAVBATDAGI MAJLISI BO‘LIB O‘TDI
Kuni kecha Urganch davlat pedagogika instituti Kengashining navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori, Kengash raisi Feruza Madraximova hamda kengash aʼzolari ishtirok etdilar.
Kengashda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining "O‘zbekiston Respublikasida jismoniy tarbiya va sportni yanada takomillashtirish va ommalashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi Farmonining institutdagi ijrosi, O‘zbekiston Respublikasining "Ilm-fan va ilmiy faoliyat to‘g‘risida"gi qonunining institutdagi ijrosi, kafedralar salohiyatini oshirish hamda professor-o‘qituvchilarning nashr ishlari tahlili kabi bir qator masalalar yuzasidan axborot va hisobotlar tinglandi.
Shuningdek, Kengashda Respublika ko‘rik-tanlovining viloyat bosqichida "Mehnat muhofazasi bo‘yicha yosh mutaxassis" nominatsiyasi bo'yicha 1-o‘rinni qo‘lga kiritgan va respublika bosqichiga yo‘llanma olgan institut Fuqaro va mehnat muhofazasi bo‘lim boshlig‘i B.Bekchanov hamda UrDPI Boshlang‘ich kasaba uyushma qo‘mitasi raisi O.Xudayberganovning samarali faoliyati eʼtirof qilinib, diplom hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Institut professor-o‘qituvchilari tomonidan tayyorlangan bir qator o‘quv qo‘llanma va darsliklar Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining muvofiqlashtiruvchi Kengashiga tavsiya qilindi.

THE NEXT MEETING OF THE URSPI COUNCIL WAS HELD
The next meeting of the Council of Urganch State Pedagogical Institute was held yesterday. Rector of the institute, Chairman of the Council Feruza Madrakhimova and members of the Council took part in it.
In the council, the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On measures to further improve and popularize physical education and sports in the Republic of Uzbekistan", the Decree of the Republic of Uzbekistan "On Science and Scientific Activity" Information and reports were heard on a number of issues, such as implementation of the law in the institute, capacity building of departments, and analysis of publications of professors and teachers.
Also, the head of the department of civil and labor protection of the institute, who won the 1st place in the nomination "Young specialist in labor protection" at the regional stage of the republican competition and was sent to the republican stage. The effective work of B. Bekchanov and the chairman of the Primary Trade Union Committee of UrSPI O. Khudaiberganov was recognized and awarded with diplomas and souvenirs.
A number of training manuals and textbooks prepared by professors and teachers of the institute were recommended to the Coordinating Council of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation.