URDPI KENGASHINING NAVBATDAGI MAJLISI BO‘LIB O‘TDI
Kuni kecha Urganch davlat pedagogika instituti Kengashining navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori, Kengash raisi Feruza Madraximova hamda kengash aʼzolari ishtirok etdilar.
Kengashda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining "O‘zbekiston Respublikasida jismoniy tarbiya va sportni yanada takomillashtirish va ommalashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi Farmonining institutdagi ijrosi, O‘zbekiston Respublikasining "Ilm-fan va ilmiy faoliyat to‘g‘risida"gi qonunining institutdagi ijrosi, kafedralar salohiyatini oshirish hamda professor-o‘qituvchilarning nashr ishlari tahlili kabi bir qator masalalar yuzasidan axborot va hisobotlar tinglandi.
Shuningdek, Kengashda Respublika ko‘rik-tanlovining viloyat bosqichida "Mehnat muhofazasi bo‘yicha yosh mutaxassis" nominatsiyasi bo'yicha 1-o‘rinni qo‘lga kiritgan va respublika bosqichiga yo‘llanma olgan institut Fuqaro va mehnat muhofazasi bo‘lim boshlig‘i B.Bekchanov hamda UrDPI Boshlang‘ich kasaba uyushma qo‘mitasi raisi O.Xudayberganovning samarali faoliyati eʼtirof qilinib, diplom hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Institut professor-o‘qituvchilari tomonidan tayyorlangan bir qator o‘quv qo‘llanma va darsliklar Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining muvofiqlashtiruvchi Kengashiga tavsiya qilindi.

СОСТОЯЛОСЬ ОЧЕРЕДНОЕ ЗАСЕДАНИЕ СОВЕТА УРГПИ
Вчера состоялось очередное заседание Совета Ургенчского государственного педагогического института. В нем приняли участие ректор института, председатель Совета Феруза Мадрахимова и члены Совета.
В совете реализуется Указ Президента Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему совершенствованию и популяризации физического воспитания и спорта в Республике Узбекистан», Указа Республики Узбекистан «О науке и научной деятельности». Были послушаны информация и доклады по ряду вопросов, таких как реализация законодательства в институте, повышение квалификации кафедр, анализ публикаций профессоров и преподавателей.
Также заведующий отделом гражданской охраны труда института, занявший 1 место в номинации «Молодой специалист по охране труда» на областном этапе республиканского конкурса и направленная на республиканский этап  Б. Бекчанов и председатель первичного профкома УрГПИ О.Худайберганов были награждены дипломами и памятными подарками.
Ряд учебных пособий и учебников, подготовленных профессорами и преподавателями института, были рекомендованы Координационному совету Министерства высшего образования, науки и инноваций.